انتخاب خنک کن روغن هیدرولیک

انتخاب خنک کن روغن هیدرولیک

  • اگر دمای روغن هیدرولیک از نوع معدنی، در یک سیستم هیدرولیک برای مدت طولانی (بصورت دائمی) به مقدار ۱۲۰ درجه فارنهایت و یا بالاتر از آن برسد، الزاما باید از خنک کن روغن در آن سیستم هیدرولیک استفاده شود. دمای ۱۲۰ درجه فارنهایت برابر ۸/۴۸ درجه سانتیگراد یا بصورت تقریبی همان ۵۰ درجه سانتیگراد است.
  • عموما از دو نوع خنک کن روغن در سیستمهای هیدرولیک استفاده می گردد. خنک کن هوائی که دارای یک دمنده هوای خنک بوده و با دمیدن هوای سرد، روغن را خنک می کند و خنک کن آبی و یا همان مبدل حرارتی نیز روغن را توسط آب سرد، خنک کاری می نماید. هر چند در جدول زیر این دو خنک کن از نظر کاربرد مقایسه شده اند ولی عموما خنک کن آبی در اکثر سیستمهای هیدرولیک استفاده می گردد. اکثر مواقع از خنک کن هوائی در مواقعی استفاده می شود که آب سرد در دسترس نبوده و همچنین دمای محیط نصب خنک کن حداقل ۱۰ درجه فارنهایت خنک تر از دمای روغن باشد.
خنک کن هیدرولیک، خنک کن روغن هیدرولیک
خنک کن هیدرولیک، خنک کن روغن هیدرولیک

انتخاب خنک کن روغن هیدرولیک

  • انرژی گرمایی: هر جسم در حال حرکت دارای انرژی جنبشی است. ذره های تشکیل دهنده یک ماده ( یعنی اتم ها، مولکول ها یا یون ها) جنبش های متفاوتی دارند و پیوسته در حال حرکتند، به عبارتی همه آن ها دارای انرژی جنبشی هستند. به مجموع انرژی های جنبشی ذره های سازنده یک نمونه ماده، انرژی گرمایی آن می گویند. واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در سیستم  SI همانند سایر انرژیها، ژول (Joule) است و در سیستم انگلیسی، انرژی را با واحد BTU  که مخفف British Thermal Unit است می سنجند. یک BTU میزان گرمای لازم برای افزایش دمای آبی به وزن یک پوند به اندازه یک درجه فارنهایت است.